Monitoring osób starszych

Każda osoba, która ma rodziców w podeszłym wieku, którzy zdecydowali się na samotne zamieszkanie, wie ile nerwów i stresu kosztuje codzienne zastanawianie się, czy nasi bliscy są bezpieczni i zdrowi. I choć teoretycznie każdy z nas posiada telefon stacjonarny czy komórkę, to zdajemy sobie sprawę, że te formy komunikacji nie zawsze są wystarczające i wygodne.

Dlaczego warto monitorować osoby starsze?

Przede wszystkim osoby starsze częstokroć mają problem z obsługą nowoczesnego telefonu komórkowego. Nie jest to kwestia nawet odbierania telefonu, ale również braku wyuczonego myślenia o jego odpowiednim naładowaniu w danym czasie. Natomiast telefon stacjonarny ma po prostu swoje ograniczenia i starsza osoba nie zawsze ma go pod ręką lub może nie usłyszeć sygnału dzwonka. Każde z tych urządzeń wymaga więc aktywności ze strony często schorowanej osoby. Efektem wiele dzieci po prostu intensyfikuje ilość odwiedzin u swoich rodziców, co jest często problematyczne dla całej rodziny lub z przyczyn zawodowych. Dlatego właśnie coraz częściej decydujemy się na monitoring osób starszych. Zapewnia on wysoki poziom bezpieczeństwa i pełną informację o naszych bliskich, które dla nas będą zapewnieniem, że wszystko z nimi w porządku, a jednocześnie pozwolą nam bardzo szybko zareagować, kiedy stanie się coś złego lub dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

Zalety monitoringu

Monitoring IP jest wbrew pozorom niezwykle prosty w montażu i samej obsłudze, nawet przez osobę, która nie miała wcześniej kontaktu z tego typu technologią. Już jedna kamera umieszczona w kluczowym punkcie mieszkania poprawi wydatnie bezpieczeństwo obserwowanej osoby, a nam da poczucie pewności i spokój. System monitoringu można monitorować, umieszczając je w newralgicznych miejscach, takich jak kuchni, sypialni oraz przedpokój. Co więcej, nie musimy obserwować kamery nieustannie. Nowoczesny monitoring będzie informował nas o każdy wykryciu ruchu i przesyłał stosowną informację na przykład drogą mailową. Tym samym dostajemy do ręki swoisty system powiadomień. Jeśli raporty przestaną nagle spływać, będzie to oznaczało, że w mieszkaniu nikt się nie porusza. Jeden telefon do mamy, taty czy babci wystarczy, żeby ustalić, czy osoba monitorowana po prostu wyszła na zakupy, czy stało się coś złego. Możemy też przejrzeć ostatnie zapisy z monitoringu i kiedy wykryjemy cokolwiek, co wzbudzi nasz niepokój czy wątpliwości, udać się pod wskazany adres z pomocą.

Monitoring możemy zamontować też tak, abyśmy mieli nieustanny podgląd na drzwi wejściowe i dostawali informacje, kiedy ktoś przyjdzie do naszych bliskich. To korzystne rozwiązanie w kontekście wszystkich doniesień o próbach wyłudzenia od starszych osób znaczących kwot finansowych, metodą na wnuczka czy policjanta. Aby zainstalować kamerę online, wystarczy nam podpisać odpowiednią umowę z dostawcą usług internetowych lub zakup routera na kartę SIM wraz z pakietem internetowym. Sam Internet nie musi być szczególnie drogi, zważywszy, że wystarczy już pakiet kilku gigabajtów, aby swobodnie przesyłać informacje o zarejestrowanym ruchu w obszarze działania kamery.


zamów zerkam

Monitoring osób starszych
program regionalny
mazowsze
mazowsze

Rozwój przedsiębiorstwa Zerkam Sp. z o.o. oraz dywersyfikacja jego produkcji poprzez stworzenie nowych produktów, w tym Kamery Niania Zerkam, Kamery HD Zerkam oraz Kamery Zewnętrznej Zerkam. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone Zerkam.pl