Monitoring alarmowy

Zerkam, jako jedna z niewielu firm na rynku, umożliwia zapisywanie nagrań z kamery w Chmurze Internetowej (na zdalnym serwerze). Jest to rozwiązanie, które znacznie ułatwia użytkowanie kamery do monitoringu. Dzięki zapisywaniu nagrań w Chmurze, klient ma do nich zawsze natychmiastowy dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Jest to wyjątkowo przydane, w przypadku wykrycia alarmu przez kamerę. Gdy urządzenie wykryje ruch, klient otrzyma powiadomienie na adres email oraz w telefonie i może od razu zobaczyć, co wywołało alarm. Nie musi jechać do miejsca zamontowania kamery i zgrywać nagrania. Wystarczy, że wejdzie do panelu klienta i może natychmiast oglądnąć nagranie alarmowe, nawet przebywając setki kilometrów od domu, czy biura.

Długość nagrywania na kamerze online

W ramach oferty Zerkam klient otrzymuje przestrzeń na 168 godzin nagrań. Umożliwia to nagrywanie non stop przez 7 dni. Następnie należy albo zgrać nagrania na komputer i usunąć, albo system zacznie nadpisywać nowe nagrania na starych. 7 dni to jednocześnie i mało i dużo miejsca na nagrania. Jeżeli nagrywamy non stop to raz w tygodniu należałoby nagrania zgrać i usunąć. Natomiast, pytanie brzmi, czy fatycznie nagrywanie non stop jest efektywne. Jeżeli kamera nie wykryje ruchu w ciągu doby, będziemy mieć 24 godziny nagrania, w którym absolutnie nic się nie dzieje.

Kamera z detekcją ruchu

Optymalnym sposobem wykorzystywania nagrań w chmurze jest korzystanie z systemu wykrywania ruchu oraz harmonogramu alarmów. Jeżeli używasz kamery online w domu, w godzinach kiedy idziesz do pracy, wystarczy ustawić harmonogram alarmów na 8-18 od poniedziałku do piątku. W tym czasie za każdym razem, gdy kamera wykryje ruch, nagra ona zdarzenie. Co to oznacza w praktyce? Że zamiast na przykład 24h nagrań z pustym pokojem, będziesz miał 3 nagrania, gdy ktoś wchodzi do pokoju. Oszczędzi Ci to czas poświęcony na oglądanie nagrań, a także optymalnie będziesz wykorzystywał swoje miejsce na nagrania w Chmurze. 3h nagrań, a nie 24h to znaczna różnica. Przy takim wykorzystaniu miejsca na nagrania, starczy Ci go spokojnie nawet na miesiąc użytkowania przy umiarkowanym ruchu.

Monitoring domowy zapewni bezpieczeństwo

Wyjeżdżając na urlop często obawiamy się o bezpieczeństwo swojego mienia – zarówno w mieszkaniu, jak i w domu. Złodzieje mogą bowiem obserwować nasz dom i doskonale zdawać sobie sprawę kiedy będzie on pusty. Dzięki monitoringowi domowemu będziemy wiedzieć, co dzieje się w naszym domu w każdym momencie. Co warte podkreślenia – nagrania z kamery trafiają do chmury. Oznacza to, że nawet jeśli złodziej ukradnie kamerę, wszystkie zapisy zostaną zachowane. Będzie miał do nich dostęp tylko właściciel chmury. Ponadto warto wspomnieć o buforowaniu. Jeśli w domu wydarzy się cokolwiek niepokojącego, kamera zapisze obraz na 5 sekund przed wydarzeniem. Jest to możliwe dzięki pamięci urządzenia. Kamera cały czas zapisuje obraz z ostatnich 5-ciu sekund.

Domowy monitoring działa analogicznie do kamerek internetowych ustawianych w różnych miastach, w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach. Obraz – w zależności od typu kamery – może być naprawdę bardzo wyraźny, wręcz drobiazgowy. Jeśli kamera wychwyci jakiś niepokojący ruch, zauważy, że coś dzieje się nie tak, od razu wysyła odpowiednie powiadomienie do właściciela.


zamów zerkam

Monitoring alarmowy
program regionalny
mazowsze
mazowsze

Rozwój przedsiębiorstwa Zerkam Sp. z o.o. oraz dywersyfikacja jego produkcji poprzez stworzenie nowych produktów, w tym Kamery Niania Zerkam, Kamery HD Zerkam oraz Kamery Zewnętrznej Zerkam. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone Zerkam.pl