Nagrywanie w chmurze- jak optymalnie wykorzystać przestrzeń na nagrania

Zerkam, jako jedna z niewielu firm na rynku, umożliwia zapisywanie nagrań z kamery w Chmurze Internetowej (na zdalnym serwerze). Jest to rozwiązanie, które znacznie ułatwia użytkowanie kamery do monitoringu. Dzięki zapisywaniu nagrań w Chmurze, klient ma do nich zawsze natychmiastowy dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Jest to wyjątkowo przydane, w przypadku wykrycia alarmu przez kamerę. Gdy urządzenie wykryje ruch, klient otrzyma powiadomienie na adres email oraz w telefonie i może od razu zobaczyć, co wywołało alarm. Nie musi jechać do miejsca zamontowania kamery i zgrywać nagrania. Wystarczy, że wejdzie do panelu klienta i może natychmiast oglądnąć nagranie alarmowe, nawet przebywając setki kilometrów od domu, czy biura.

W ramach oferty Zerkam klient otrzymuje przestrzeń na 168 godzin nagrań. Umożliwia to nagrywanie non stop przez 7 dni. Następnie należy albo zgrać nagrania na komputer i usunąć, albo system zacznie nadpisywać nowe nagrania na starych.

7 dni to jednocześnie i mało i dużo miejsca na nagrania. Jeżeli nagrywamy non stop to raz w tygodniu należałoby nagrania zgrać i usunąć. Natomiast, pytanie brzmi, czy fatycznie nagrywanie non stop jest efektywne. Jeżeli kamera nie wykryje ruchu w ciągu 24h, będziemy mieć 24h nagrania, w którym absolutnie nic się nie dzieje.

Dlatego optymalnym sposobem wykorzystywania nagrań w chmurze jest korzystanie z systemu wykrywania ruchu oraz harmonogramu alarmów. Jeżeli używasz kamery w domu, w godzinach kiedy idziesz do pracy, wystarczy ustawić harmonogram alarmów na 8-18 od poniedziałku do piątku. W tym czasie za każdym razem, gdy kamera wykryje ruch, nagra ona zdarzenie. Co to oznacza w praktyce? Że zamiast na przykład 24h nagrań z pustym pokojem, będziesz miał 3 nagrania, gdy ktoś wchodzi do pokoju. Oszczędzi Ci to czas poświęcony na oglądanie nagrań, a także optymalnie będziesz wykorzystywał swoje miejsce na nagrania w Chmurze. 3h nagrań, a nie 24h to znaczna różnica. Przy takim wykorzystaniu miejsca na nagrania, starczy Ci go spokojnie nawet na miesiąc użytkowania przy umiarkowanym ruchu.