Jak przygotować zwierzęta do zostania w domu?

Planując wakacyjny wyjazd wiele osób zastanawia się, co zrobić z domowym pupilem – fakt ten dotyczy przede wszystkim czworonogich przyjaciół, czyli psów i kotów. Zdarza się, że zabranie zwierzaka na wakacje jest niemożliwe – w tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest zapewnienie pupilowi odpowiedniej opieki oraz przygotowanie zwierzęcia na dłuższą rozłąkę.

Zwierzęta także tęsknią

Zwierzęta, wbrew pozorom, bardzo przywiązują się do swoich opiekunów, dlatego też dłuższa rozłąka może spowodować tęsknotę czworonoga. Ważne jest to, aby osoba sprawująca opiekę na naszym pupilem poświęcała mu dużo czasu i uwagi, zajmując zwierzaka jego ulubionymi zabawami. Pieskom warto także zafundować długie spacery, które pozwolą zapomnieć o tęsknocie.

Właściciel z kolei powinien unikać nadmiernej ilości emocji – najlepiej wyjechać bez pożegnania, nie okazując zwierzakowi własnych obaw i lęków, pozostawiając pupila w przekonaniu, że wszystko jest w porządku. Pies będzie wówczas spokojny o własną przyszłość i zdecydowanie łatwiej zaakceptuje nową sytuację.

Monitoring zwierząt

Rozwiązaniem, które warto wykorzystać, jest także monitoring zwierząt, czyli śledzenie zachowania pupila – działanie to pozwoli szczegółowo zweryfikować reakcje i emocje zwierzęcia w różnych sytuacjach. Pomocnym narzędziem okazują się w tym przypadku kamery Zerkam, które zapewniają dyskretny i jednocześnie rzetelny monitoring zwierząt.

Pomoc petsittera

Petsitter to opiekun zwierząt, który przychodzi w ustalonych godzinach i przebywa ze zwierzakiem przez określony czas. Pomoc petsittera sprawdza się przede wszystkim w sytuacji, gdy zabranie zwierzaka ze sobą lub umieszczenie go w hotelu dla zwierząt jest niemożliwe. Przed oddaniem pieska pod opiekę petsittera warto wybrać się kilka razy na wspólny spacer – opiekun pozna w ten sposób zachowanie i preferencje przyszłego podopiecznego, a czworonóg przyzwyczai się do jego obecności, dzięki czemu łatwiej przeżyje rozłąkę.

Warto również zaaranżować indywidualne spotkanie petsittera z podopiecznym jeszcze przed planowanym wyjazdem. Zainstalowane w domu kamery Zerkam pozwolą właścicielowi optymalnie zweryfikować nie tylko zachowanie pupila, ale także postępowanie petsittera.