Jak zabezpieczyć się przed nieuczciwymi fachowcami?

Kupiliśmy wymarzone mieszkanie albo właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami domu na przedmieściach. Wkrótce rozpoczniemy zupełnie nowe życie, ale zanim do tego dojdzie, konieczny jest remont naszego nowego domu. Najłatwiej jest zaangażować do prac remontowych ekipę budowlano-remontową. Problem w tym, że często nie wiemy, z kim tak naprawdę mamy do czynienia i jak pracują zatrudnieni przez nas fachowcy. Jak zatem można zabezpieczyć się przed nieuczciwymi wykonawcami?

Stała kontrola

Jednym ze sposobów zadbania o solidne wykonanie prac remontowych przez wynajętych pracowników jest jednoczesne zaangażowanie do pracy zaufanego kierownika, który będzie stale sprawował kontrolę nad postępem prac i sposobem ich realizacji. To on wówczas bierze na siebie odpowiedzialność za jakość remontu. Problemem jest przy tym jednak i to, że trzeba znać kogoś takiego i ponieść koszty związane z jego stałą obecnością w naszym domu czy w mieszkaniu.

Alternatywą jest objęcie tej funkcji samodzielnie, ale też trzeba mieć jakąś wiedzę o poszczególnych pracach remontowych i wiedzieć, na jakie kwestie trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Kontrola w trybie online

Zamiast zatrudniać dodatkowego pracownika do remontu domu lub mieszkania albo samemu tracić czas na takie działania, można wykorzystać zdalny monitoring ekipy remontowej. Podczas zlecenia wykończenia mieszkania bądź remontu ekipie remontowej będziemy dzięki temu śledzić postępy prac i dowiemy się, jak pracują nasi zatrudnione osoby.

Zainstalowanie monitoringu jest proste. Wystarczy umieścić w wybranych pomieszczeniach kamerę "Zerkam" z podglądem obrazu na żywo. Obraz ten będziemy mogli śledzić na własnym komputerze lub urządzeniu mobilnym. To prosty i skuteczny sposób na kontrolowanie poziomu staranności wykonywanych prac, nawet wtedy, gdy nie ma nas bezpośrednio w miejscu ich realizacji. Można więc siedzieć wygodnie na urlopie i przy użyciu urządzenia z dostępem do sieci zalogować się do serwisu, w którym będzie widoczny obraz z zainstalowanej w domu kamery.