Dlaczego warto zainwestować w kamerę zewnętrzną?

Nowoczesne kamery stały się integralną częścią prawie każdego systemu bezpieczeństwa. Mogą nie tylko przekazywać informacje o zdarzeniach zachodzących na terenie obiektu czy na zewnątrz, ale także alarmować w sytuacjach awaryjnych. Czasami wystarczy, aby włamywacze zobaczyli znak "Trwa nadzór wideo", aby opuścić terytorium chronionego obiektu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kamery?

Kupując system nadzoru wideo, ważne jest nie tylko prawidłowe wybranie wszystkich jego elementów, prawidłowe ich podłączenie, ale także zapewnienie możliwości skalowania, zastępując przestarzałe kamery nowymi. Kamera zewnętrzna musi być odporna na działanie czynników atmosferycznych oraz działanie mechaniczne i wandalizm. Tych warunków nie musi natomiast spełniać monitoring domowy. Kamery na zewnątrz są umieszczane w specjalnych skrzyniach lub obudowach, w których utrzymywana jest ustawiona temperatura i wilgotność. Musimy też zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będą kamery przewodowe, czy bezprzewodowe. Współcześnie uważa się, że wersja bezprzewodowa jest stosunkowo lepszym rozwiązaniem.

Zalety kamer bezprzewodowych

Przede wszystkim to prostota instalacji systemu nadzoru wideo, gdyż nie jest tu wymagane układanie kabla sygnałowego, Można ją używać w trudno dostępnych miejscach. Oznacza to względną mobilność systemów nadzoru wideo. Kamera bezprzewodowa to tańsze prace instalacyjne poprzez zmniejszenie kosztów zakupu i układania kabla. Ze względu na wysoką czułość na światło, obraz wysokiej jakości jest zapewniony przy każdej pogodzie. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania parametrów (odcienie szarości, kontrastu, jasności, nasycenia) zgodnie z własnymi wymaganiami za pośrednictwem dostępnej przeglądarki lub oprogramowania klienckiego dołączonego do zestawu.

Kamery bezprzewodowe są dość niewielkich rozmiarów. Te kompaktowe wymiary i niewielka waga pozwalają na instalację sprzętu w dowolnym miejscu. Podczas łączenia nie powinno być problemów, na ratunek przyjdzie szczegółowa i zrozumiała instrukcja. Dzięki zwiększonej czułości technologia podczerwieni o promieniu roboczym kilku metrów zapewnia działanie kamery IP w ciemności. Nowoczesne urządzenia są też wyposażone w wygodny i kompleksowy interfejs. Oznacza to pojawienie się sygnału w przypadku braku sieci, pełna karta pamięci, błędy. Kamery nadzoru do zdalnego przeglądania są wyposażone w wiele przydatnych funkcji bezpieczeństwa sieci (filtrowanie adresów IP, ochrona hasłem użytkownika). Tym samym kamery tego typu są nam w stanie zapewnić całkowite bezpieczeństwo i zapewnić ewentualny materiał dowodowy w przypadku włamania.