Bezprzewodowy system alarmowy

W dzisiejszych czasach instalowanie w domu systemu alarmowego staje się standardem. Alarm daje poczucie bezpieczeństwa zarówno w momencie, gdy wyjeżdżamy gdzieś dalej, ale również wtedy, kiedy przebywamy w budynku. Postęp technologiczny odcisnął swój znak również w przypadku systemów alarmowych – obecnie najwygodniejszym rozwiązaniem jest bezprzewodowy system alarmowy.

Jak działa bezprzewodowy system alarmowy?

Nowoczesne systemy nie bazują na przewodach, które, jak dobrze wiemy z filmów, łatwo można przeciąć. Bezprzewodowy system alarmowy składa się z kilku części: czujników zasilanych bateriami lub akumulatorem oraz centralki alarmowej, która najczęściej zasilana jest przewodowo.

Elementy systemu komunikują się ze sobą przy użyciu fal radiowych. Każdy z czujników posiada wbudowane sygnalizatory świetlne oraz dźwiękowe, które powiadomią o ewentualnym zagrożeniu od razu w momencie jego wykrycia.

Niektóre systemy są wyposażone w automatyczną kontrolę komunikacji czujników z centralką, co pozwala na powiadomienie użytkownika o wszelkich błędach w komunikacji, a także o wyczerpującej się baterii. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zasilanie bateryjne czy też akumulatorowe nie jest wadą tego typu systemów – wręcz przeciwnie, w pełni naładowany akumulator może służyć bez szwanku nawet kilka lat.

Dlaczego warto wybrać bezprzewodowy system alarmowy?

Posiadanie alarmu w domu daje komfort i poczucie bezpieczeństwa. System bezprzewodowy to dodatkowo łatwość montażu oraz użytkowania oraz mobilność. Tego typu systemy działają tak samo skutecznie jak tradycyjne alarmy, ale można w łatwy sposób zainstalować je samodzielnie. Nie ma potrzeby wiercenia otworów w ścianach – bezprzewodowy system można zamontować w świeżo wyremontowanym budynku bez potrzeby naruszania murów. Wymaga on także o wiele mniej okablowania niż system przewodowy, co jest wygodniejsze i prezentuje się również o wiele bardziej estetycznie. Co warto zauważyć, bezprzewodowe alarmy łatwo również zamontować w wynajmowanym mieszkaniu, a podczas przeprowadzki zabrać urządzenia ze sobą i zainstalować w nowym miejscu.

Kiedy warto rozważyć zainstalowanie systemu alarmowego w domu?

Nawet jeśli sądzisz, że mieszkasz na spokojnym osiedlu i nie potrzebujesz alarmu, możesz bardzo się mylić. Włamania zdarzają się wszędzie, a jeśli regularnie wyjeżdżasz z domu, alarm jest koniecznością. Rozważ jego zainstalowanie szczególnie, gdy:

  • pracujesz do późna i zostawiasz dom czy mieszkanie puste na długie godziny,
  • w okolicy zdarzały się włamania,
  • trzymasz w domu lub mieszkaniu cenne przedmioty,
  • nie masz zaufania do swoich sąsiadów.

Idealnym dopełnieniem do bezprzewodowego systemu alarmowego, będą nasze kamery do monitoringu domowego Zerkam.


Kup Teraz