Jak przygotować zwierzęta do zostania w domu?

Planując wakacyjny wyjazd wiele osób zastanawia się, co zrobić z domowym pupilem – fakt ten dotyczy przede wszystkim czworonogich przyjaciół, czyli psów i kotów. Zdarza się, że zabranie zwierzaka na wakacje jest niemożliwe – w tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest zapewnienie pupilowi odpowiedniej opieki oraz przygotowanie zwierzęcia na dłuższą rozłąkę.

Czytaj dalej

Monitoring dzieci

Rodzice chcieliby mieć możliwość obserwowania swoich dzieci 24 godziny na dobę, aby móc zadbać w kompleksowy sposób o ich bezpieczeństwo. Nie zawsze jednak jest to możliwe, a dzieci starsze są już na tyle samodzielne, że chcą zostawać same w domu. Rodzice mogą dać swoim pociechom więcej swobody, pójść spokojnie do pracy i zostawić je w domu, mając cały czas wgląd w to, co robią, dzięki zainstalowanemu monitoringowi.

Czytaj dalej

Zdalna opieka nad seniorami - monitoring video osób starszych

Każda osoba, która ma rodziców w podeszłym wieku, którzy zdecydowali się na samotne zamieszkanie, wie ile nerwów i stresu kosztuje codzienne zastanawianie się, czy nasi bliscy są bezpieczni i zdrowi. I choć teoretycznie każdy z nas posiada telefon stacjonarny czy komórkę, to zdajemy sobie sprawę, że te formy komunikacji nie zawsze są wystarczające i wygodne.

Czytaj dalej

Monitoring wielu lokalizacji z jednego miejsca

Technologia IP zastosowana do transmisji obrazów i dźwięków daję nam nowe, niespotykane wcześniej możliwości. Monitoring firmy przy zastosowaniu kamer IP daje nam możliwość łatwego nadzorowania wielu różnych lokalizacji z jednego miejsca.

Nowoczesny system monitoringu IP działa w ten sposób, że kamera łączy się przez Internet ze zdalnym serwerem i w razie potrzeby wysyła na ten serwer obraz video. Obraz z kamery może być na serwerze nagrywany (poprzez nagrywanie w Chmurze Internetowej) lub przekodowywany do formatu właściwego dla urządzenia na którym chcemy obraz oglądać. Dzięki temu otrzymujemy możliwość oglądania obrazu na żywo z kamery zainstalowanej gdzieś na świecie, w każdym momencie dnia i nocy i praktycznie z każdego miejsca. Jedynym wymogiem jest dostęp do Internetu. Możemy również używać do tego dowolnego urządzenia typu komputer, tablet, telefon.

Czytaj dalej